උණුසුම් පුවත්
තද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්

කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.

0 98

 

අද එහි ප්‍රධාන ආරාධිත අමුත්තා ලෙස ඉන්දීය නියෝජ්‍ය මහ කොමසාරිස් විනෝද් ජෙකොබ් මහතා සහභාගි වේ.

ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට මේ මස 29 වන දින දක්වා දිනපතා උදෑසන 9.00 සිට රාත්‍රි 9.00  දක්වා පැවැත් වේ. ශ්‍රි ලංකා පොත් ප්‍රකාශකයිනගේ සංගමය 1999 සිට සෑම වසරකම  කොළඔ ජාත්‍යත්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය පවත් වන අතර මෙවර 21 වෙනි වතාවට පැවැත්වේ.

මෙවර කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය වෙළෙඳ කුටි 445කින් සමන්විත වන අතර විදේශ වෙළෙඳ කුටි 60ක් ඊට ඇතුලත් වේ.

මිට සමගාමිව  දින පතා සංස්කෘතික සංදර්ශන,ළමා නාට්‍ය හා ළමා ක්‍රියාකාරකම්,පුහුණු වැඩමුළු,විනෝදංනක ක්‍රිඩා  ආදි වැඩසටහන් රැසක් මිට ඇතුලත් වේ.

මේ අතර කොළඔ ජාත්‍යන්තර  පොත් ප්‍රදර්ශනය පැවැත්වෙන දිනවල කිරිබත්ගොඩ,බොරැල්ල,බම්බලපිටිය හා අවට නගර කිහිපයක සිට බණ්ඩාරනායක  සම්මන්ත්‍රණශාලාව දක්වා නොමිලේ බස් සේවාවක ද ක්‍රියාත්මක වේ.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.