උණුසුම් පුවත්
හිරිහැරයට ලක් වූ ශ්‍රී ලාංකික ගෘහ සේවිකාවන් 46 දිවයිනට…CID හිටපු අධ්‍යක්ෂක ශානී ප්‍රකාශයක් ලබාදීමටCID යට…අල්ලස් ගත් පැල්මඩුල්ල පොලීසියේ සැරයන්වරයෙකු අත්අඩංගුවටඑ.ජා.ප පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී ශාන්ත අබේසේකරය ඇප ලැබෙයිනායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයසාමාන්‍ය පෙළ විභාගය පැවැත්වෙන දිනවල උපකාරක පන්ති තහනම්ආපදා ප්‍රදේශවල සාමාන්‍ය පෙළ සිසුන්ට විශේෂ දුරකථන අංකයක් හඳුන්වා දෙයි…තොරතුරු තාක්ෂණ හා සම්බන්ධ සියළුම බදු වර්ග මුළුමනින්ම අහෝසියි – අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනඅගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්

අගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…

0 161

නව ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතාගේ ප්‍රතිපත්ති ක්‍රියාවට නැංවීම ට සුදුසු අගමැතිවරයෙක් හා කැබිනට් මන්ඩලයක් පත් කරගැනීම සඳහා වත්මන් අගමැති තුමා ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට දිනයේදි බොහෝදුරට ඉල්ලා අස්වෙනු ඇතැයි දේශපාලන අරංචි මාර්ග පවසනවා.

මේ වන විට මුදල් අමාත්‍යවරයා ඇතුළු තවත් ඇමතිවරු රාශියක් පරාජය භාරගෙන ජනමතයට හිස නමා සිය තනතුරු සහ ධූර වලින් ඉල්ලා අස්වී ඇත.

සදාචාරාත්මකව ජනමතයට ගරු කරමින් ආණ්ඩුවෙන් ඉල්ලා අස්වෙන ලෙස බලපැම් කරමින් මහසංඝරත්නය සහ විවිධ සංවිධාන ප්‍රකාශ නිකුත් කර ඇත

මේ සියලු හේතු සලකා බලා යහපාලන ආණ්ඩුව හෙට දිනයේදී ඉල්ලා අස්වීමට තිරණය කළහොත්, අමාත්‍යවරුන් 15 දෙනෙකුගෙන් යුතු සීමිත කැබිනට් මණ්ඩලයකින් මීළඟ මහ මැතිවරණය පවත්වන තුරු භාරකාර රජයක් පවත්වාගෙන යාමට නව ජනාධිපතිවරයා අදහස් කරන බව දේශපාලන ආරංචිමාර්ග සඳහන් කරයි…

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.