උණුසුම් පුවත්
හිරිහැරයට ලක් වූ ශ්‍රී ලාංකික ගෘහ සේවිකාවන් 46 දිවයිනට…CID හිටපු අධ්‍යක්ෂක ශානී ප්‍රකාශයක් ලබාදීමටCID යට…අල්ලස් ගත් පැල්මඩුල්ල පොලීසියේ සැරයන්වරයෙකු අත්අඩංගුවටඑ.ජා.ප පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී ශාන්ත අබේසේකරය ඇප ලැබෙයිනායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයසාමාන්‍ය පෙළ විභාගය පැවැත්වෙන දිනවල උපකාරක පන්ති තහනම්ආපදා ප්‍රදේශවල සාමාන්‍ය පෙළ සිසුන්ට විශේෂ දුරකථන අංකයක් හඳුන්වා දෙයි…තොරතුරු තාක්ෂණ හා සම්බන්ධ සියළුම බදු වර්ග මුළුමනින්ම අහෝසියි – අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනඅගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්

පාසල් සිසුන්ට නිල ඇඳුම් වවුචර් පත් ලබන වසර මුල සිට

151

පාසල් සිසුන්ට සඳහා නිල ඇඳුම් වවුචරපත් ලබන පාසල් වාරය ආරම්භයේ දී ලබා දීමට අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශය පියවර ගෙන ඇති අතර උසස් පෙළ පන්තිවල සිසුන්ට ලබාදෙන වවුචරපත්වල මුදල වැඩි කිරීමට ඇමැති මණ්ඩලය තීරණය කළ බව සම කැබිනට් ප්‍රකාශක, වැවිලි කර්මාන්ත හා අපනයන කෘෂිකර්ම අමාත්‍ය රමේෂ් පතිරණ මහතා පැවැසීය.

රජය මෙම තිරණය ගෙන ඇත්තේ, උසස් පෙළ සිසුන් සඳහා වන නිල ඇඳුම් වවුචර් වලට ගෙවන ප්‍රතිපාදන ප්‍රමාණවත් නොවන බව පෙනී ගිය නිසා බව රජයේ ප්‍රවාත්ති දෙපාර්තමේන්තුවේ අද(05) පැවැති කැබිනට් තිරණ දැනුම් දීමේ මාධ්‍ය හමුවේදී ඇමතිවරයා කීය

පාසල් සිසුන්ට වවුචර් වෙනුවට නිල ඇඳුම් රෙදි ලබාදිමට තමා අදහස් කළ නමුත් ඒ සඳහා රෙදි මිල දී ගැනීමට ප්‍රමාණවත් කාලයක් නොමැති වීම නිසා ලබන වසරට ද වවුචර්පත් ලබා දෙන බව ද ඒ මහතා පැවැසීය.

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.