උණුසුම් පුවත්
අතිපූජනීය අම්පිටියේ ශ්‍රී රාහුල මහතෙරුන් වහන්සේ (106) අපවත් වෙති…ආදරවන්තයින්ගේ දිනයේ මහනුවර ප්‍රධාන පෙළේ හෝටලයක ෆේස්බුක් සාදයක් වටලයි.ඇමෙරිකාවේ තීරණයට ලංකාවේ විරෝධය..මාන්කුලම් රෝහල් භූමියෙන් හමු වූ අස්ථි කොටස් මහේස්ත්‍රාත් පරික්ෂා කරයි..මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…කොරෝනා මාරයා දහස ඉක්මවා බිලිගනී…කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….විසක් ආඝ්‍රහණය වී ඇගලුම් සේවිකාවන් 15 දෙනෙකු  රෝහලට…රත්තරං සොයා කැණීම් කළ යුද හමුදාවේ කර්නල්වරයකු ඇතුළු 21 අත්අඩංගුවට…මුලතිව්හි බෝම්බයක් පිපිරී එක් අයෙකුට බරපතල තුවාල දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට…

ආරච්චිකට්ටුව ජනතාවට විමසිලිමත් වන ලෙස ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානය දන්වයි

70

පවතින අයහපත් කලගුණික තත්ත්වය හේතුවෙන් පුත්තලම, සෙන්ගල්ඔය අවධානමක පවතින බැවින් ආරච්චිකට්ටුව ජනතාව විමසිල්ලෙන් පසුවන ලෙස ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයේ නියෝජ්‍ය අධ්‍යක්ෂ ප්‍රදීප් කොඩිප්පිලි මහතා විශේෂ ප්‍රකාශයක් සඳහන් කරමින් පවසයි.

මේ වනවිට සෙන්හල් ඔය ඇනිකට්ටුව යථා තත්ත්වයට පත් කිරීමට කටයුතු සිදු කරනවා. ජල ගැලීමක් සිදු විය හැකි බවත් ඒ හේතුවෙන් ආරච්චි කට්ටුව ජනතාව අවධානයෙන් පසුවන්නැයි ප්‍රදීප් කොඩිප්පිලි මහතා දන්වා සිටියි.

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.