උණුසුම් පුවත්
අතිපූජනීය අම්පිටියේ ශ්‍රී රාහුල මහතෙරුන් වහන්සේ (106) අපවත් වෙති…ආදරවන්තයින්ගේ දිනයේ මහනුවර ප්‍රධාන පෙළේ හෝටලයක ෆේස්බුක් සාදයක් වටලයි.ඇමෙරිකාවේ තීරණයට ලංකාවේ විරෝධය..මාන්කුලම් රෝහල් භූමියෙන් හමු වූ අස්ථි කොටස් මහේස්ත්‍රාත් පරික්ෂා කරයි..මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…කොරෝනා මාරයා දහස ඉක්මවා බිලිගනී…කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….විසක් ආඝ්‍රහණය වී ඇගලුම් සේවිකාවන් 15 දෙනෙකු  රෝහලට…රත්තරං සොයා කැණීම් කළ යුද හමුදාවේ කර්නල්වරයකු ඇතුළු 21 අත්අඩංගුවට…මුලතිව්හි බෝම්බයක් පිපිරී එක් අයෙකුට බරපතල තුවාල දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට…

හිරිහැරයට ලක් වූ ශ්‍රී ලාංකික ගෘහ සේවිකාවන් 46 දිවයිනට…

68

කුවේටයේ ගෘහ සේවය සදහා ගොස් සිටියදී , එරට ඔවුන් සේවය කළ නිවෙස් හිමියන් වෙතින් හිරිහැරයට , කරදර වලට ලක් වූ ශ්‍රී ලාංකික ගෘහ සේවිකාවන් 46 දෙනෙකු අද (23) උදෑසන කටුනායක ගුවන් තොටුපළ වෙත පැමිණ තිබුණි .

ඔවුන් 52 කින් යුතු පිරිසක් ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණීම සදහා කුවේට් ගුවන් තොටුපළ වෙත පැමිණ සිටියත් , එරට ගුවන් තොටුපළ නිලධාරීන් මෙම පිරිස අතරින් 06 දෙනෙකුට ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණීමට නොදී රදවා තබාගෙන තිබේ.

පසුව මෙම පිරිස අද  උදෑසන 6.20 ට කුවේට් සිට පැමිණි ශ්‍රී ලන්කන් ගුවන් සේවයේ යූ.එල්.- 230 දරන ගුවන් යානයෙන් කටුනායක ගුවන් තොටුපළ වෙත පැමිණ තිබුණි .

ඔවුන් සේවය කළ නිවෙස් වලින් ඔවුන්ට සිදුවූ හිරිහැර , කරදර , තවදුරටත් ඉවසා සිටිය නොහැකි තැන , ඔවුන් එම නිවෙස් වෙතින් පලා යමින් සිටියදී , එරට ආරක්ෂක අංශ මගින් අත් අඩංගුවට ගෙන කුවේටයේ ශ්‍රී ලංකා තානාපති කාර්යාලය වෙත භාර දී තිබුණි .

මොවුන් අතරින් වැඩි පිරිසකට තම සේවය සදහා වැටුප් ද නොලැබී තිබූ අතර , ඔවුන් තම පෞද්ගලික වියදමින් ලබා ගත් ගුවන් යානා ප්‍රවේශ පත්‍ර මගින් තාවකාලික ගුවන් ගමන් බලපත්‍ර යටතේ මෙසේ ආපසු කටුනායක ගුවන් තොටුපළ වෙත පැමිණ තිබුණි .

ඔවුන් ශ්‍රී ලංකාව පුරා වූ විවිධ ප්‍රදේශවල  පදිංචිකාරියන් වූ අතර , ඔවුන් වසර දෙකක පමණ සේවා කාලයක් කුවේටයේ සපුරා තිබූ ගෘහ සේවිකාවන් පිරිසක් වූහ.

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.