උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

ශ්‍රි ලංකා පරිපාලන සේවා සංගමය විසින් රුපියල් මිලියන 2.5 මුදලක් කොවිඩ් 19 අරමුදලට..

ජනාධිපත් තුමා විසින් පිහිටුවන ලද කොවිඩ් 19 සඳහා වන සෞඛ්‍ය සහ සමාජ ආරක්ෂණ අරමුදල සඳහා ශ්‍රි ලංකා පරිපාලන සේවා සංගමය විසින් රුපියල් මිලියන 2.5 මුදලක් ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා වෙත පසුගිය දා පරිත්‍යග කරන ලදි.

එම සංගමය පෙන්වා දෙන්නේ මෙම හදිසි තත්ත්වය හමුවේ ආපදාවට ලක්ව සිටින ජනතාව වෙත සහන සැලසීම සම්බන්ධයෙන් මෙවැනි අරමුදලක් පිහිටුවීම ඉතාම කාලෝචිත බවයි.

මෙම සංගමයේ සභාපති ප්‍රභාත් චන්ද්‍රකීර්ති මහතා විසින් මෙම මුදල් පරිත්‍යාගය ජනපති තුමාට බාර දෙන ලදි.

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.